Ефералган Сироп: інструкція по застосуванню для дітей

Ефералган Сироп: інструкція по застосуванню для дітей

Висока температура у дитини часто є приводом для занепокоєння, особливо це характерно для молодих батьків. У сезон застуд, на жаль, дуже складно уберегти дитину від зараження різноманітними вірусами та інфекціями.

У такому випадку на допомогу приходять препарати з жарознижуючим ефектом, яких зараз на ринку існує величезна безліч.

Велика кількість людей вибирають для цієї мети кошти на основі парацетамолу. До подібних медикаментів відноситься і Еффералган, що випускається в декількох медичних формах, в тому числі, і у вигляді сиропу для дітей.

Однак важливо дотримуватися помірності в усьому. У разі, якщо температура малюка не перевищує тридцяти восьми градусів за Цельсієм, краще обійтися без жарознижуючих засобів. Справа в тому, що підвищення температури є показником роботи імунної системи малюка.

В цей самий момент антитіла активно борються з хвороботворними бактеріями і вірусами. Не варто порушувати природний захисний механізм, але і допускати критичних показників температури тіла також не слід.

Зміст

  • 1. Форма випуску
  • 2. Склад
  • 3. Принцип дії
  • 4. Свідчення
  • 5. З якого віку дозволено приймати
  • 6. Протипоказання і побічні дії
  • 7. Інструкція із застосування і дозування
  • 8. Передозування
  • 9. Взаємодія з іншими препаратами
  • 10. Аналоги
  • 11. Відгуки
  • 12. Відео про жарознижуючі засоби

Форма випуску

Лікарський засіб Еффералган відноситься до нестероїдних протизапальних засобів. Всього існує три форми випуску даного препарату:

  • Таблетки (шипучі) – круглої форми, білого кольору, з розподільчою рискою на одній із сторін. У продаж надходять запаковані в блістери по чотири штуки. Контакт таблетки з водою тягне за собою хімічну реакцію, в ході якої відбувається розчинення діючої речовини в рідині. Процес характеризується активним виділенням бульбашок газу.
  • Сироп – рідка форма, розфасована у флакони ємністю дев’яносто мілілітрів. У упаковці присутнє мірна ложечка, що значно полегшує процес розрахунку оптимального дозування. Рідина являє собою в’язкий жовто-коричневий сироп, який має карамельний запах з ванільними нотками.
  • Супозиторії для ректального введення. В упаковці знаходиться десять свічок. Мають гладку глянсову поверхню і білий колір.

Ефералган Сироп: інструкція по застосуванню для дітей

Склад

У дитячому віці найбільш прийнятною вважається рідка форма. Головною діючою речовиною в сиропі виступає парацетамол. У ста мілілітрах розчину міститься три грами основного компонента.

Допоміжні речовини:

  • основа для сиропу – цукровий розчин, що складається з сахарози і підготовленої води;
  • макрогол 6000;
  • кислота лимонна;
  • натрію сахаринат;
  • сорбат калію;
  • ароматизатор карамелі і ванілі;
  • вода очищена.

Принцип дії

Фармакологічна дія препарату здійснюється за трьома основними напрямами:

  • протизапальний;
  • аналгезуючу;
  • жарознижуюче.

Насамперед, варто відзначити знеболювальне, а також жарознижувальну дії препарату. Дані терапевтичні ефекти зумовлені блокуванням циклооксигенази – ферментів, що визначають синтез простагландинів. Препарат, в основному, впливає на хімічні процеси в центральній нервовій системі, тому він чинить вплив на центри болю та терморегуляції, розташовані в головному мозку.

Ефералган Сироп: інструкція по застосуванню для дітей

Протизапальний ефект Эффералгана досить слабо виражений. Справа в тому, що при попаданні у вогнище запалення парацетамол нейтралізується клітинними пероксидазами. Тому в деяких випадках доцільно доповнювати терапію дітей Ібупрофеном.

У зв’язку з тим, що засіб не впливає на синтез простагландинів поза центральної нервової системи, він не володіє токсичною дією по відношенню до травному тракту, а також не порушує водно-сольовий баланс. Відповідно, його застосування допускається навіть у пацієнтів із захворюваннями шлунково-кишкового тракту та сечовидільної системи.

Препарат легко всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Залежно від обраної форми, термін початку дії може відрізнятися.

Максимальна концентрація діючої речовини в плазмі крові спостерігається:

  • через тридцять-шістдесят хвилин після прийому сиропу;
  • через два-три години після застосування супозиторія;
  • через десять-шістдесят хвилин після вживання розчину, приготованого з шипучою таблетки.

Свідчення

Ефералган показаний при больовому синдромі слабкої та середньої вираженості, викликаному:

  • м’язової;
  • головною;
  • зубний;
  • неврологічної;
  • травматичної;
  • опікової болем.

Ефералган Сироп: інструкція по застосуванню для дітей

Як жарознижувальний засіб при гострих респіраторних вірусних захворюваннях, а також інфекціях, спровокованих:

  • стафілококами;
  • стрептококами;
  • герпесу 1 і 2 типу;
  • риновирусом;
  • парагрип;
  • грип А і В;
  • золотистим стафілококом;
  • кишковою паличкою;
  • пневмококком.

Крім цього, Еффералган, як сироп для дітей, ефективний як жарознижуючий і знеболюючий при прорізуванні зубів і після вакцинації, проте важливо, щоб доза не перевищувала допустиму.

З якого віку дозволено приймати

Препарат призначається дітям з другого місяця життя. Його застосування доцільно до дванадцяти років.

Згідно інструкції, мінімальної допустимою масою пацієнта є відмітка в чотири кілограми. Гранична верхня – до тридцяти двох кілограм.

Чи знаєте ви? Щодо верхнє кордону за віком і вагою малюка немає чіткого критерію, проте для досягнення терапевтичного ефекту необхідно буде приймати все більшу кількість препарату.

Протипоказання і побічні дії

Категоричні протипоказання:

  • вік до місяця;
  • патології печінки тяжкого ступеня;
  • відсутність або недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • захворювання кровоносної системи;
  • будь-які хронічні захворювання у важкій формі;
  • важка стадія порушення функціонування нирок.

Ефералган Сироп: інструкція по застосуванню для дітей

Побічні дії:

  • можлива поява алергічних реакцій, аж до набряку Квінке;
  • нудота;
  • блювання;
  • діарея;
  • сплутаність свідомості;
  • запаморочення;
  • зміна складу крові і протромбінового індексу;
  • погіршення стану при патологіях печінки і нирок.

При виникненні побічної дії необхідно припинити прийом препарату, прийняти —активоване вугілля, а також звернутися в спеціалізований заклад.

Інструкція із застосування і дозування

Ефералган у формі сиропу випускається зі спеціальною мірною ложечкою, й дозування для дітей розраховується саме з її допомогою. На один кілограм маси тіла дитини необхідно приймати п’ятнадцять мг діючої речовини.

На мірній ложечці нанесені насічки з цифрами, які відповідають ваги малюка.

Перерва між прийомами сиропу повинні бути не менше, ніж шість годин. Також, щоб уникнути передозування, небажано застосовувати інші лікарські засоби, до складу яких входить парацетамол.

Ефералган Сироп: інструкція по застосуванню для дітей

Зазвичай вживання засобу відбувається в нерозведеному вигляді, однак допускається додавання сиропу у воду, сік або іншу рідину.

Передозування

Зазвичай при дотриманні рекомендацій лікаря передозування не виникає. Однак тривалий і безконтрольний прийом може спровокувати патологічний вплив препарату.

У дітей передозування проявляється:

  • появою блідості шкірних покривів;
  • зниженням температури тіла до критичних позначок;
  • анорексією;
  • болем у шлунку;
  • пітливістю.

Важливо! Якщо після появи симптомів прийом препарату не був припинений, можуть початися патологічні зміни в клітинах тіла, які призводять до ацидозу, розвитку печінкової недостатності, відмирання клітин печінки і коматозного стану.

Взаємодія з іншими препаратами

Щоб уникнути передозування, небажано поєднання прийому Эффералгана з іншими препаратами, що містять парацетамол. Використання інших нестероїдних протизапальних засобів можливе тільки під контролем лікаря-педіатра.

Парацетамол несумісний з протисудомними засобами, антикоагулянтами, саліцилатами, а також іншими лікарськими засобами.

При проведенні інсулінотерапії необхідно коригувати дозу інсуліну, тому як головна діюча речовина сиропу підсилює його вплив. А, відповідно, може призводити до гіпоглікемії.

Ефералган Сироп: інструкція по застосуванню для дітей

Аналоги

До основних аналогам відносяться:

  • Парацетамол сироп для дітей;
  • Фармацитрон;
  • —Панадол— у формі сиропу;
  • Спазмолекс;
  • Флюколд.

Ефералган Сироп: інструкція по застосуванню для дітей

Будь-яка зміна в приписі лікуючого лікаря повинно відбуватися під його контролем. Твір самовільної заміни загрожує негативними наслідками.

Відгуки

  • У мене донька дуже схильна до підвищення температури при вірусних інфекціях. Нерідко доводилося навіть викликати швидку допомогу. Однак в останній раз лікар порадив купити Ефералган. Дуже слабо вірилося, що сироп на основі Парацетамолу може чим-небудь допомогти. Однак ефект виявився дуже швидко. Протягом тридцяти хвилин після прийому температура впала з позначки тридцять дев’ять до тридцяти семи і не піднімалась більше шести годин.
  • У сина в минулому місяці був грип. Температура піднімалася до критичних позначок і дуже погано збивалась. Відразу придбали Парацетамол в сиропі. Однак ефекту абсолютно не було. Лікар порадила Еффералган або Панадол. Перший засіб допомогло досить швидко, але на смак було дуже гіркою і неприємною. Друге припало до смаку дитині, хоч і діяло повільніше. Але зупинилися все ж на Панадоле.
  • Ефералган у мого сина викликав блювоту. Було дуже важко влити його, а через кілька хвилин після прийому почалися блювотні позиви, і всі ліки вийшло назад. Лікар сказав, що необхідно робити меншу дозування і дотримуватися інтервал після їжі. Коли стали приймати не менш ніж через дві години після годівлі, блювота припинилася. По ефекту досить непоганий засіб. Але смак досить специфічний.
  • У доньки піднялася температура після щеплення АКДС. Педіатр порадив приймати жарознижуюче. Через годину після вакцинації жар вже почав рости. Брали Еффералган в сиропі. Жар знизився, і, що дуже важливо, препарат не викликав алергії. А у маня дочка страждає від атопічного дерматиту, тому алергічні реакції нам добре знайомі.
  • Засіб допомагає тільки після першого прийому, надалі виявилося абсолютно неефективно. Взяли його ввечері і до ранку жар спав. Однак вдень абсолютно не збивався, довелося пити Нурофен. Тільки тоді дитині стало трохи легше, і вона змогла заснути.

Ефералган Сироп: інструкція по застосуванню для дітей

Відео про жарознижуючі засоби

В даному ролику ви можете знайти порівняльну інформацію про різних видах нестероїдних протизапальних засобів. У чому полягають головні відмінності, і який краще вибрати для дитини: Панадол, Еффералган, Нурофен, або інше.

Як часто ваша дитина захворює в сезон застуд? Страждає від підвищення температури? Який засіб ви віддаєте перевагу використовувати для її зниження? Використовували Еффералган у вигляді сиропу? Поділіться своєю думкою в коментарях.

Настанова - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Дякую, я вже з Вами!