Сироп Парацетамол: інструкція по застосуванню для дітей

Сироп Парацетамол: інструкція по застосуванню для дітей

Молодий і незміцнілий організм малюка – це ідеальна «мішень» для численних хвороботворних вірусів і бактерій. І, на жаль, у відповідь на їх «вторгнення» у дитини практично завжди піднімається висока температура, яку необхідно своєчасно і грамотно збивати.

На сьогоднішній день на фармацевтичному ринку існує безліч жарознижуючих засобів, в різних формах і з різними складовими. Але незмінним лідером серед них вже багато років залишається лікарський препарат Парацетамол, який випускається в зручній формі сиропу для дітей.

Що являє собою сироп Парацетамол для дітей, який його принцип дії, в яких дозах і з якого віку його необхідно давати малюкам – читайте далі.

Зміст

  • 1. Склад і форма випуску
  • 2. Принцип дії
  • 3. Свідчення
  • 4. З якого віку можна приймати
  • 5. Протипоказання і можливі побічні дії
  • 6. Спосіб застосування і дозування
  • 7. Передозування
  • 8. Лікарська взаємодія
  • 9. Аналоги
  • 10. Відгуки
  • 11. Відео про те, як давати дитині парацетамол та ібупрофен при температурі

Склад і форма випуску

Розглянутий нами препарат має кілька лікарських форм: таблеток, капсул, свічок і сиропу. Для дітей найбільш прийнятними формами є сироп і свічки, так як таблетки і капсули, в принципі, не застосовуються до 2-х років, так і після 2-х змусити дитину випити таблетку куди складніше, ніж солодку суспензію. Але в даній статті ми з вами детально розглянемо препарат Парацетамол саме у формі сиропу для дітей.

До складу такого сиропу входить однойменне діючу речовину в кількості 120 мг на 5 мл До додаткових складових відносяться: сорбіт, кислота лимонна, гліцерин, метилпарабен, ксантанова камедь, пропілпарабен, ароматизатор, пропіленгліколь, этилмальтол, вода очищена.

Сироп Парацетамол: інструкція по застосуванню для дітей

Принцип дії

Парацетамол має жарознижувальну, болезаспокійливу і невелике протизапальну дію. Такий ефект досягається завдяки тому, що даний препарат:

  • пригнічує процес вироблення простагландинів, які є своєрідними медіаторами запалення та больових відчуттів;
  • спеціальним чином впливає на центр терморегуляції, розташований в гіпоталамусі.

Дія парацетамолу у даній лікарській формі настає протягом 1 години після прийому.

Свідчення

Даний лікарський засіб показано при:

  • підвищеній температурі тіла вище 38,5 градусів) на тлі вірусних, інфекційних та інших захворювань;
  • невралгії, головний, зубний та інших видах болю;
  • гіпертермії (перегрівання) на тлі вакцинації.

Сироп Парацетамол: інструкція по застосуванню для дітей

З якого віку можна приймати

Препарат Парацетамол саме в такій лікарській формі показаний для застосування дітям з 2-х місяців виключно в дозуванні, відповідної цього віку.

Протипоказання і можливі побічні дії

До протипоказань для прийому цього лікарського засобу відносяться:

  • індивідуальна непереносимість хоча б одного зі складових компонентів препарату;
  • ниркова або печінкова недостатність;
  • різні захворювання крові;
  • гіпербілірубінемія;
  • дефіцит Г6ФД (глюкозо-6-фосфатдегідрогенази);
  • дитячий вік до 2-х місяців.

Сироп Парацетамол: інструкція по застосуванню для дітей

На жаль, даний препарат має досить велику кількість можливих побічних дій. Серед них:

  • алергічні реакції у вигляді висипів, свербежу, набряку, кропив’янки тощо;
  • нудота, біль в області живота;
  • гіпоглікемія (стан, при якому рівень глюкози в крові критично знижується);
  • анемія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз та інші патологічні стану кровоносної системи;
  • бронхоспазм;
  • порушення в роботі печінки;
  • асептична піурія (стан, при якому виявляється гній в урині).

Спосіб застосування і дозування

Дозування препарату залежить від віку пацієнта:

  • діти від 2 до 3 місяців – по 2,5 мл не більше 2 разів на добу;
  • від 3 до 6 місяців – по 2,5 мл 4 рази на добу;
  • від 6 місяців до 2 років – по 5 мл 4 рази на добу;
  • від 2 до 4 років – по 7,5 мл не більше 4 рази на добу;
  • від 4 до 8 років – по 10 мл 4 рази в добу;
  • від 8 до 10 років – по 15 мл не більше 4 рази на добу;
  • від 10 до 12 років – по 20 мл не більше 4 рази на добу.

Сироп Парацетамол: інструкція по застосуванню для дітей

Так, доза для разового застосування визначається з розрахунку 10 – 15 мг активної речовини на 1 кг маси тіла. Ні в якому разі не слід перевищувати добову дозу 60 мг на 1 кг маси тіла.

Мінімальний інтервал між прийомами сиропу повинен становити 4 години, оптимальний – 6 годин.

Сироп необхідно приймати безпосередньо всередину, добре збовтавши перед цим флакон, в якому він міститься.

Передозування

Початковими симптомами передозування даними медпрепаратом є: блідість шкірних покривів, нудота, блювання, відсутність апетиту, болі в області живота.

При тривалому прийомі цього средста в дозах, що перевищують рекомендовані, можливо розвиток: агранулоцитозу, апластичної анемії, панцитопенії, лейкопенії, нейтропенія та інших патологічних станів кровоносної системи.

При значному перевищенні дозування з’являються: запаморочення, порушення орієнтації в просторі, надмірне перезбудження, запальні процеси в нирках і сечостатевої системи, порушення в роботі печінки.

При передозуванні сиропом Парацетамол слід негайно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою для уникнення настання перерахованих вище ускладнень.

Сироп Парацетамол: інструкція по застосуванню для дітей

Лікарська взаємодія

Не слід застосовувати сироп Парацетамолу одночасно з:

  • іншими препаратами, до складу яких входить парацетамол для уникнення передозування;
  • зидовудином, примідоном, ізоніазидом, фенітоїном та з-за ризику перевантаження печінки;
  • барбітуратами, так як останні пригнічують його жарознижуючу дію;
  • пробенецидом і пропанололом, так як вони посилюють дію розглянутого нами препарату;
  • ликсисенатидом і холестираміном, тому що вони зменшують його всмоктування;
  • рифампіцином та ізоніазидом через ймовірного токсичного ураження печінки;
  • діуретиками за-за вірогідного зниження їх ефективності, і т. д.

Сироп Парацетамол: інструкція по застосуванню для дітей

Аналоги

На фармацевтичному ринку існує безліч препаратів, що містять парацетамол і схожих з розглянутим нами сиропом за складом: —Панадол—, Мілістан, —Еффералган—, Калпол і т. д.
Також існують препарати, які мають у своєму складі інше активна речовина, проте діють аналогічним чином: Нурофен, Ибуфен, —Вібуркол— і т. д.

Сироп Парацетамол: інструкція по застосуванню для дітей

Відгуки

  • Оксана: «З 6-ти місяців збиваю дитині температуру за допомогою сиропу Парацетамол і Нурофена. Просто чергую ці лікарські засоби. Чесно кажучи, складно сказати, яке з них збиває температуру краще: іноді краще справляється Парацетамол, а іноді – Нурофен. Напевно, все залежить від типу вірусу. Головне – пам’ятати, що не можна приймати одне і те ж жарознижуючий засіб частіше, ніж 1 раз в 6 годин».
  • Каріна: «Нам Парацетамол у формі сиропу найкраще збиває температуру: вже через півгодини після прийому жар відступає. Пробували ще свічки, але вони не так швидко діють, тому тільки сироп. Але є одне «але»: на голодний шлунок його давати не варто. Так що або треба хоч щось перекусити перед прийомом, або – запити сироп молоком (нам так лікар радила)».
  • Лілія: «Парацетамол – це абсолютно не наш препарат. Доньки вже 2 з половиною роки, ГРВІ ми вболівали неодноразово, і за весь цей час він не збив нам температуру ні на градус».
  • Тетяна: «Парацетамол – це класика, і його ефективність просто незаперечна. При високій температурі завжди даю його своїм діткам в першу чергу».
  • Марія: «Про даному препараті є безліч хороших відгуків, ціна у нього теж адекватна, але нам він не підійшов. Всякий раз після прийому з’являються висипання на щоках».

Сироп Парацетамол: інструкція по застосуванню для дітей

Відео про те, як давати дитині парацетамол та ібупрофен при температурі

В даному відео доктор Комаровський Е. О. розповідає про те, як правильно поєднувати прийом парацетамолу та ібупрофену при високій температурі у дитини.

А чи використовували ви сироп Парацетамол для зниження високої температури у дитини? Виявився він ефективним? Залишайте свої коментарі на цей рахунок.